Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ ВЛЕЗОТ НА ОХРИД
Untitled Document

Денес дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" беа ангажирани на расчистување на дел од влезот на Охрид, кај местото познато како "Петља", на крајот на улицата "Железничка". Беше активиран "Багер" за машинско расчистување на неуредната вегетација, и камион "Фап" за подигање и депонирање на отпадот.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1375  пати
Објавено на: 14.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©