Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА „ДЕНОТ НА РЕТКИ БОЛЕСТИ 2019“
Untitled Document

По повод обележувањето на „Денот на ретки болести 2019 “ ,како дел од активностите на Националната алијанса за ретки болести на Р.Македонија ,во 18 часот во Амфитеатарот на Институтот за филм - Филмска Академија Охрид, се одржа проекција на филмот„ Лицата на Лафора“ од режисерот Денис Бојиќ.

На настанот беше присутна Претседателката на Советот на Општина Охрид, г-ѓа Живка Ангелоска .
Присутните и организаторите на настанот имаа можности и за отворена дискусија со режисерот Бојиќ.

Прочитано:  152  пати
Објавено на: 22.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©