Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИСЧИСТЕНА ДИВА ДЕПОНИЈА НАСПРОТИ БЕНЗИСКАТА ПУМПА „ОКТА“ НА ТУРИСИТИЧКА
Untitled Document

Екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" повторно на терен за машинско расчистување на дива депонија создадена од несовесните граѓани наспроти бензинската "Окта", покрај игралиштето кај плавобелите згради. Подигнати се големи количини на градежен шут, електрични апарати, зелен отпад и др.
Повторно апел за граѓаните да се придржуваат на хигиената, отпадот да се депонира на местата предвидени за тоа и да не се создаваат диви депонии кои ја уништуваат околината и животната средина.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1366  пати
Објавено на: 28.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©