Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ С. ЗАВОЈ
Untitled Document

Во текот на вчерашниот ден, како и денес, дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" беа ангажирани на расчистување во с. "Завој", како и патот кој води до него. Се косеше тревата по страните и се кастреа трњето покрај патот и неуредната вегетација, со цел да се зголеми прегледноста и безбедноста за возилата.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1370  пати
Објавено на: 17.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©