Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЧЕНА ПРИРЕДБА НА ОСУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Untitled Document

Општинското средно училиште „Св. Климент Охридски“, вечерва, со пригодна свеченост што се одржа во НУ Центар за култура „Григор Прличев“, го одбележа патрониот празник. На свеченоста присуствуваше и градоначалникот Јован Стојаноски.

Манифестацијата беше збогатена со богата културно – забавна програма подготвена и изведена од професорите и учениците на ОСУ „Св. Климент Охридски“.

Прочитано:  253  пати
Објавено на: 06.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©