Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СОСТАНОК НА НАДЛЕЖНИТЕ СЛУЖБИ И КОРИСНИЦИТЕ НА УРБАНА ОПРЕМА
Untitled Document

Градоначалникот на општина Охрид, д-р Јован Стојаноски  и претставници на надлежните  служби,  заедно со претставници на УЈП, Државен пазарен инспекторат и  СВР Охрид во вторник (03.04. 2018) во големата сала на општина Охрид ќе одржат  работна средба со угостители, тезгаџии и останати корисници на урбана опрема.

На средбата  со сите чинители во туристичката дејност кои користат урбана опрема ќе се разговара за проблемите со кои тие се соочуваат и подготвителните активности   пред почетокот на туристичката сезона.

Средбата е закажана  во 12:00 часот.

Прочитано:  1412  пати
Објавено на: 29.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©