Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОЗНАТИ ГРУПИТЕ ЗА ТУРНИРОТ ВО БАСКЕТ
Untitled Document

Денес во просториите на ЈП Билјанини Извори се одржа ждрепка за престојниот турнир во баскет 3x3. На ждрепката беа поканети претставници на сите 12 екипи пријавени на турнирот. Екипите се поделени во две групи од по 6 екипи и ќе играат по принцип секој со секого. Понатаму во елиминациска фаза одат првите четири екипи од двете групи.

Група А

1. Жито леб
2. Охрид Холидејс
3. ЈП Ох. Комуналец
4. Фаворити
5. Аквариус
6. НОА
Група Б
1. Кентерс
2. МТинтернационал
3. Ликвид
4. Општина
5. Леарница
6. Дента Медика

Натпреварите започнуваат оваа недела ( 07. 10 ) во 18 часот така што ги покануваме сите љубители на кошарката и спортот да ни се придружат и заедно да ги проследиме интересните натпревари во баскет.

Прочитано:  327  пати
Објавено на: 04.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©