Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА СО РАБОТА ОТВОРЕНИОТ ГРАДСКИ БАЗЕН
Untitled Document

Отворениот градски базен кој функционира во склоп на ЈП „Билјанини извори“ од  денес ги отвора вратите за љубителите на пливањето.

Работното време на базенот е од 09.00 до 20.00 часот . Од 09.00 до12.00 часот  и од 18.00 до 20.00 часот базенот ќе го користат охридските школи "Делфини 2012" и "Охридски Бранови" , додека од 12 до 18 часот базенот ќе е отворен за рекреативци и сите љубители на пливањето. За посетителите целодневна влезница  изнесува 60 денари.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1359  пати
Објавено на: 10.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©