Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВА КЕЈОТ ОД ОТПАД И ТРСКА
Untitled Document

Екипи на„ Охридски Комуналец“ од рано утрово интензивно работат на расчистување на езерскиот кеј од отпадот и трската што ги фрлаат езерските бранови.  Ваквата активност најверојатно ќе се реализира и наредниве денови по најавите на метеролозите дека ќе дува јужен ветер со посилен интензитет.

Прочитано:  1399  пати
Објавено на: 07.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©