Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ХОРТИКУЛТУРНО СЕ УРЕДУВА НОВАТА ПЕШАЧКА ПАТЕКА ПОКРАЈ КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА
Untitled Document

Деновиве екипите на Ј.П. “Охридски Комуналец” се ангажирани на хортикултурно уредување на новата пешачка патека покрај каналот “Студенчишта”. Засадени се 400 трендафили, направена е тревна површина, засадени се зимзелени садници и дополнат е дрворедот со албиции и брези.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 20.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©