Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕМИЕРОТ И ЛИДЕР НА СДСМ ЗОРАН ЗАЕВ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на денешната работна посета на Општина Охрид, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески,   имаа  средба со в.д градоначалникот Константин Георгиески и секретарот Игор Бежоски. На средбата  се разговараше за поддршката на  Владада на Република Македонија на  тековните проекти и развојните програми  на Општина Охрид.

Во рамки на посетата, со почеток во 12.30 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ Заев и Сугарески учествуваа на отворената трибина „Силна економија – шанса за сите“, а потоа ја посетија  фабриката „ Костал“.

Прочитано:  292  пати
Објавено на: 01.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©