Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА ФУДБАЛСКИОТ КАМП НА ШКОЛАТА ЗА ФУДБАЛ НА ФК БАРСЕЛОНА
Untitled Document

Започна летниот фудбалски камп на школата за фудбал на ФК Барселона. Во една одлична фудбалска атмосфера, под раководство на врвните фудбалски тренери од школата на Барселона, позната како BESCOLA, 7 дена, учесници од цела Македонија ќе можат да уживаат, да се дружат и секако да ги усовршат своите фудбалски знаења. Тука се и локалните  фудбалски тренери кои што работат заедно со тренерите од школата на Барселона и исто така се на висина на задачата. Се тренира 2 пати на ден, и тоа во групи од по 10-12 деца.

Атмосферата во кампот е одлична, тренерите од Шпанија се презадоволни од условите што ги нуди градот Охрид и СРЦ Билјанини Извори  за одржување на вакви спортски проекти. Кампот трае до недела, 27 Август, кога со завршувањето сите учесници ќе се стекнат со дипломи од школата, а ќе има и изненадувања.  

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1405  пати
Објавено на: 22.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©