Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА НА В.Д ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ СО ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР КРИСТИЈАН ТИМОНИЕ
Untitled Document

Вршителот на должноста градоначалник Коннстантин Георгиески денеска имаше протоколарна средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.На средбата се разговараше за одличните меѓусебни односи меѓу Република Северна Македонија и Република Франција и нивното продлабочување.
Заеднички беше констатирано дека во односите меѓу двете земји важно место има Охрид каде се реализирани бројни заеднички проекти, особено во областа на културата и образованието, но дека има нови иницијативи за проширување на соработката и во други сектори..

Прочитано:  197  пати
Објавено на: 23.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©