Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА СПАСОВДЕН
Untitled Document

На денешното одбележување на големиот верски празник Вознесение на Господ Исус Христос- Спасовден, што се одржа во  манастирот „Вознесение Христово-Свети Спас“ во селото  Горно Лакочереј, присуствуваше и делегација на општина Охрид, предводена од градоначалникот Јован Стојаноски.Чествувањето започна со служење на света архиерејска литургија, со која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј, а продолжи со голем црковно народен собир.

Прочитано:  1464  пати
Објавено на: 17.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©