Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗГОЛЕМЕНИ АКТИВНОСТИ НА Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“
Untitled Document

Екипите на Ј.П. "Охридски комуналец" денес со зголемени тековни активности во централното градско подрачје и на бул. "Туристичка" поради зголемената посета на гости во градот пред претстојниот празник "Илинден". Се засадуваа жардиниери со зимзелени садници на кејот, се косеше тревата и се уредуваа грмушките.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1371  пати
Објавено на: 01.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©