Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
В.Д ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА ГРАДОТ ДУБРОВНИК
Untitled Document

На одбележувањето на Денот на градот Дубровник и заштитникот Св. Влахо, присуствуваше и в.д градоначалникот Константин Георгиески. На средбата со градоначалникот на Дубровник Мато Франковиќ, беше разговарано за продлабочување на воспоставената соработка на двата града кои се под заштита на УНЕСКО.

Во рамките на неколкудневната прослава на денот на градот Дубровник се одржуваат бројни  културни, спортски и туристички манифестации.

Прочитано:  240  пати
Објавено на: 02.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©