Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА КРВОДАРИТЕЛСТВОТО
Untitled Document

Претседателката на Советот на  општина Охрид , Живка Ангелоска    и секретарот на општина Охрид, Игор Бежоски присуствуваа на свеченоста што по повод  Денот на крводарителството се одржа  денес во просториите на Црвен Крст.

Претседателката Ангелоска  му  врачи  благодарница  на охридскиот крводарител Борче Матески за педесет дарувања.

Признанија, плакети и благодарници беа доделени и на други повеќекратни крводарители, поединци, фирми и  институции кои придонесле за развој и унапредување на крводарителството во Охрид и Дебрца.

Прочитано:  319  пати
Објавено на: 15.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©