Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ
Untitled Document

Основното музичко училиште „ Методи Патче“ , традиционално го  организира Новогодишниот концерт. Концертот ќе се одржи на 27.12.2017 година ( среда) во  Центарот за култура „ Григор Прличев“ со почеток во 19 часот.

Прочитано:  1395  пати
Објавено на: 26.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©