Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈАТА НА ВЕЛИКАНИТЕ ОД НОБ
Untitled Document

Во  рамки на чествувањата посветени на 11 Октомври  - Денот на народното востание, делегација  од општина Охрид  предводена од градоначалникот Јован Стојаноски и останати претставници од јавниот и политички живот од градов ,  денес положија  свежо цвеќе на Спомен обележјето од НОБ во градскиот парк, во дворниот простор на Основен Суд –Охрид и Економското училиште, „Св. Кирил и Методи“. Цвеќе беше положено  и на спомен обележјето кај градски гробишта.

Прочитано:  643  пати
Објавено на: 11.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©