Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД СО ПОМОШ НА ФФМ И УЕФА ЌЕ ГИ РЕКОНСТРУИРА ТРИБИНИТЕ НА СТАДИОНОТ „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“
Untitled Document

Со поддршка на Фудбалската федерација на Македонија и  УЕФА, Општина Охрид ќе ги реконструира трибините на фудбалскиот стадион во СРЦ „Билјанини извори“. Вредноста на овој проект, кој видно ќе придонесе за развојот на спортот во Охрид, изнесува 800.000 евра.

Фудбалската федерација на Македонија од УЕФА и програмата за развој, официјално доби дозвола за започнување на активности за реконструкција и изградба на трибини на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид. Средствата се одобрени по претходно поднесена апликација и идејни проекти.Во рамките на истата програма за развој, ќе се реконструираат и трибините на стадионот „Чаир“ во Скопје.

Прочитано:  288  пати
Објавено на: 29.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©