Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОГРАМА ЗА 2-РИ АВГУСТ – ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА
Untitled Document

 Датум : 02.08.2018 година (четврток)
Место :  спомен – обележје на илинденците (градски парк)
Време : 11.30 часот

  • Историски час од страна на професор Ристе Николески;
  • Полагање цвеќе пред спомен – обележјето на илинденците.

Прочитано:  480  пати
Објавено на: 01.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©