Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВРЕМЕНО СЕ ЗАТВОРА АВТОБУСКАТА ПОСТОЈКА КАЈ ПЕЧИЈАРЕ
Untitled Document

Поради зголемената фреквенција на сообраќај, а со цел безбеден и проточен сообраќај,  од 17 јули времено ќе биде затворена автобуската постојка на бул.“Туристичка“ кај зградата Печијаре. Патниците ќе можат да ја користат автобуската постојката на истиот булевар, кај “Тим Маркет“.

 

Прочитано:  693  пати
Објавено на: 13.07.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©