Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ХОРИЗОНТАЛНО ОБЕЛЕЖУВАЊЕ НА НЕКОЛКУ УЛИЦИ ВО ОХРИД
Untitled Document

Надлежните служби од Општина Охрид  утре  (04.07. 2018 ) и во четврток ( 05.07 2018) во период од 21:00 до 05:00 часот  ќе вршат хоризонтално обележување на улиците: „Партизанска“, „Димитар Влахов“, „Кузман Јосифоски – Питу“, „Ванчо Николески“ и „Серафим Китаноски“.

Со цел предвидените активности да се реализираат непречено се замолуваат охриѓани да не ги паркираат своите возила на овие улици во горенаведениот временски интервал  затоа што во спротивно истите ќе бидат отстранети со пајак служба.

Наредниов период  хоризонтално обележување ќе има и на други улици на подрачјето на општина Охрид.

 

Прочитано:  293  пати
Објавено на: 03.07.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©