Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес, на првиот училиштен ден ги посети учениците од ОУ „Кочо Рацин“ и ОУ „Христо Узунов“.

На самиот почеток на новата учебна година, градоначалникот Стојаноски, на сите ученици им посака да имаат успешна учебна година, проследена со високи оцени и нови другарства.
Во ОУ „Христо Узунов“, градоначалникот присуствуваше на свечената приредба што по повод почеток на учебната година ја одржаа учениците.

Во учебната 2018/19 во училишните клупи ќе седнат 483 првачиња, 4706 основци и 2019 средношколци.

Прочитано:  624  пати
Објавено на: 03.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©