Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ПРОЛЕТТА
Untitled Document

Охридските основни и средни училишта, детската градинка и јавните претпријатија, со бројни активности го прославија Денот на пролетта. Најмладите со пролетни маски и детска песна традиционално беа на градскиот плоштад, во училиштата се расчистуваа дворовите , а пролетни акции имаше и во јавните претпријатија.

Вршителот на должноста градоначалник Константин Георгиески, ги посети  вработените  на ЈП „Охридски комуналец“ и  учениците кои го чистеа и хортикултурно го уредуваа паркот зад спортската сала на гимназијата „ Св. Климент Охридски“.

Прочитано:  554  пати
Објавено на: 21.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©