Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
САНИРАН ПАРКЕТОТ ВО СПОРТСКАТА САЛА „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“
Untitled Document

Јавното претпријатие „ Билјанини извори“  во изминатите две недели во рамките на своите можности се посвети кон подобрување на условите кои ги нуди спортската сала „ Билјанини Извори“ ,  се со цел да овозможат достоинствени услови за тренинг, натпреварување и рекреација за сите клубови, федерации и рекреативци.

Санацијата на паркетот, новата записничка маса, новите мрежи за головите за ракомет и мал фудбал, освежувањето на боите на паркетот и sидовите покрај теренот се само дел од активностите кои беа реализирани.

Прочитано:  408  пати
Објавено на: 04.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©