Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОНЦЕРТ НА "СВ.ЗЛАТА МЕГЛЕНСКА"
Untitled Document

Вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 19 часот целовечерен концерт ке одржи женскиот камерен хор "Св.Злата Мегленска". Концертот е дел од програмата на општина Охрид за одбележување на 1000 години од формирањето на Охридската Архиепископија.За сите посетители влезот е слободен.

Прочитано:  1388  пати
Објавено на: 26.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©