Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ ПАТНИОТ ПРАВЕЦ КОСЕЛ – ВАПИЛА
Untitled Document

Се известуваат сите охриѓани дека утре во период од 8 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај патниот правец од село   Косел до село Вапила поради започнување на градежните активности за  асфалтирање на патот. Надлежните служби на овој простор навремено  ќе постават  сигнализација за пренасочување на сообраќајот.   

Прочитано:  1606  пати
Објавено на: 10.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©