Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЈП „ ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ ГО ОДБЕЛЕЖА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК
Untitled Document

Јавното претпријатие „ Охридски комуналец“ денеска, свечено го одбележа патрониот празник, 7. Ноември- Денот на ослободувањето на Охрид. На свеченоста, на која присуствуваше и градоначалникот Јован Стојаноски, за успешното работење на претпријатието и идните задачи зборуваше в.д. директорот Александар Китески.

Градоначалникот Јован Стојаноски им се заблагодари на вработените и раководството за посветената работа во одржувањето на јавната чистота и другите комунални активности во градот и приградските населби, а на двајца вработени за поминати триесет години во претпријатието им врачи награди.  

Прочитано:  1427  пати
Објавено на: 07.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©