Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЧЕНОСТ ВО ПРЕСРЕТ НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА ОЕМУЦ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“
Untitled Document

Свеченост во пресрет на патрониот празник и во пресрет на Новата година и Божиќните празници, синоќа, организира ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“. На настанот беа доделени награди за најдобрите ученици и беа доделени награди и признанија на вработени, пензионери и соработници.

Манифестацијата беше збогатена со културно – уметничка програма, подготвена и изведена од учениците и професорите.

Прочитано:  1394  пати
Објавено на: 28.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©