Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОДОЛЖУВААТ АКТИВНОСТИТЕ ЗА РАСЧИСТУВАЊЕ НА СНЕГОТ
Untitled Document

Продолжуваат активностите за расчистување на снегот. Нашите екипи интензивно работат на терен со сите расположиви ресурси: специјална механизација-камиони со специјален нож за чистење на снег, камиони и трактори со епохи за посипување на абразивни средства ,  едно помало специјално возило (боб-кат) наменето за чистење на тесните улици и пристапни патеки во стариот дел од градот, рачни мултикултиватори погодни за расчистување на тротоарите и формирање на патеки за движење на пешаците.

Повеќе...

Прочитано:  194  пати
Објавено на: 09.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©