Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЌЕ СЕ САНИРА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА “ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“
Untitled Document

Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици ќе започне со санација на коловозот на улицата “Ванчо Николески“, на потегот од Кеј “Македонија“ до пресекот со улицата “Партизанска“. Градежните работи ќе започнат во сабота, 30 март во раните утрински часови. Се молат граѓаните да не паркираат на овој дел од улицата, за да може непречено да се одвиваат активностите.

Прочитано:  121  пати
Објавено на: 29.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©