Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВА ВОДОВОДНА ЛИНИЈА НА УЛ. „7-ми НОЕМВРИ“
Untitled Document

Екипи на МЈП „Проаква“, деновиве, извршуваат работни активности за поставување на нова водоводна линија на улицата „7-ми Ноември“. Денес, активностите се во завршна фаза. Поставените цевки се со ширина од 225мм.
Исто така, екипи на МЈП „Проаква“, денес вршат анализа во село Лескоец, за изведување на активности на улицата „Илинденска“.

Прочитано:  139  пати
Објавено на: 04.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©