Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТАТ ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ДОЛЖ КРАЈБРЕЖЈЕТО
Untitled Document

Со поддршка на општина Охрид и ЈП „Охридски комуналец“, а на иницијатива  од компанијата  „Костал“  утрово започна акција за расчистување на јавните површини   од паркингот кај плажа „НЕМО“ до пешачката патека кај каналот „Студенчишта“.
По оваа, ќе следат уште неколку акции за расчистување на останатите делови на крајбрежјето со цел да се подигне  јавната свест за одржување на чистотата.

Прочитано:  1478  пати
Објавено на: 31.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©