Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖАН ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА ОУ „ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски синоќа присуствуваше на Свечената приредба во ЦК „Григор Прличев“  што по повод патрониот празник ја одржаа учениците од ОУ „Ванчо Николески“ од с. Лескоец.

Традиционално  на свеченоста претходеа еднонеделни активности кои се дел од одбележувањето на патрониот празник.
ОУ „Ванчо Николески“ во својот состав ги опфаќа училиштето во Лескоец и подрачните училишта во село Косел, село Куратица, како и подрачната паралелка во село Ливоишта.

Прочитано:  1486  пати
Објавено на: 12.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©