Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО РАКОМЕТАРИТЕ НА РК ОХРИД 2013
Untitled Document

По постигнувањето на историскиот успех во охридскиот ракомет и воопшто во спортот, градоначалникот Никола Бакрачески го прими ракометарите на РК Охрид 2013. Тој им се заблагодари за возбудувањето што го приредија и им посака успех во понатамошниот тек на натпреварувањата.

Градоначалникот Бакрачески им ги пренесе и честитките што Ракометната федерација на Македонија и претседателот Живко Мукаетов ги упатиле до нив. Тренерот Горан Андоновски, изрази голема благодарност за поддршката што Општина Охрид ја дава на клубот и во знак на благодарност на градоначалникот му врачи дрес од РК Охрид со неговото име. Андоновски истакна дека и самиот е изненаден од успехот што го постигнува клубот и дека неговата доверба во тимот е се поголема и дека очекува уште поголеми успеси во иднина.  

На крајот од средбата сите заедно си посакаа повторно да се соберат но овој пат за успехот во наредната фаза.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1410  пати
Објавено на: 04.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©