Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЛОВЕНСКИОТ АМБАСАДОР ПРОФ. Д-Р ЈАЗБЕЦ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Амбасадорот на Република Словенија во Македонија, Н.Е. проф, д-р Милан Јазбец. денес беше во посета на Општина Охрид. На работниот состанок со градоначалникот Д-р Јован Стојаноски се разговараше за зајакнување на билатералните односи помеѓу двете земји, Македонија и Словенија, со посебен акцент за унапредување на туристичката соработка и конкретна соработка со збратимениот град Пиран.

Прочитано:  1380  пати
Објавено на: 05.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©