Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ АДАПТИРААТ СПОРТСКИТЕ ТЕРЕНИ КАЈ КАСАРНАТА „МИХАЈЛО АПОСТОЛСКИ“
Untitled Document

Јавните претпријатија во соработка со општина Охрид започна акција  за адаптирање на терените за  мал фудбал и кошарка кај некогашната касарна „Михајло Апостолски“.  Целта на проектот е преку оплеменување на спортските површини, охриѓани  повеќе да  спортуваат и да се насочуваат на здравите животни навики.
Претходниов период ЈП „Охридски комуналец“ работеше на чистење на дворниот простор од касарната што изминативе неколку години не беше пракса.

Прочитано:  218  пати
Објавено на: 01.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©