Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВА ТУРСКА КОМПАНИЈА ЌЕ ЛЕТА ОД ИСТАНБУЛ ДО ОХРИД
Untitled Document

Турската нискобуџетска компанија „ОНУР-ЕАР“ , еднаш неделно,  ќе воспостави директна авиолинија од Истанбул до Охрид. Летовите ќе започнат од 15 април и ќе траат во текот на туристичката сезона, до 7 октомври. Ова е резултат на успешните разговори што македонскиот министер за транспорт и врски Горан Сугарески ги имаше со турските претставници во октомври минатата година.
Турската авиокомпанија има свои летови до Русија, Франција, Австрија, Германија, Холандија и Украина, со што постои можност за поврзување на охридскиот аеродром со овие дестинации.

Линк до оргиналната објава ...

Прочитано:  1389  пати
Објавено на: 16.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©