Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВАШЕ 15 КОРПУС
Untitled Document

Денес дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" беа ангажирани на уредување на ул. "15ти Корпус", на излезот од градот према "Битола". Се метеа тротоарите и коловозот од наноси на песок и земја и се чистеше нараснатата трева од тротоарите.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1388  пати
Објавено на: 28.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©