Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКТИВНОСТИ НА Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“
Untitled Document

Денес по барање на У.З. Железничка се уредуваше ул. "Будва" со косење на тревата покрај патот и кастрење на неуредната вегетација.
Се чистеше дворот на економското училиште пред почетокот на школската година. Беше употребена механизација за отстранување на високата вегетација.
Се чистеше расфрлан комунален отпад кај новиот комплекс на згради кај бензинската "Макпетрол" - Билјанини извори.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1361  пати
Објавено на: 18.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©