Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИЗБРАНИ НАЈУБАВО УКРАСЕНИТЕ НОВОГОДИШНИ ДВОРОВИ
Untitled Document

Со доделувањето на наградите за најуспешните натпреварувачи, заврши годинашната акција за најубаво украсен Новогодишен двор за 2018 година. На најуспешните, секретарот на Општина Охрид, Игор Бежоски им врачи пофалници и парични награди. Во натпреварот учестуваа дванаесет наши сограѓани.

Првото место му припадна на Наумче Неданоски, второто место е за Марјан Шапкаровски од Велгоши, а третото место го освои Македонка Дервушоска. Наградниот фонд изнесуваше 20 илјади денари, од кои 10 илјади за првонаградениот, 6 илајди за второто и 4 илјади за третото освоено место.

Прво место

Второ место

Трето место

Прочитано:  1438  пати
Објавено на: 11.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©