Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВ ТВ ПРИЕМНИК ЗА ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР “ЗРАЦИ“
Untitled Document

Вршителот на должноста градоначалник, Константин Георгиески, денес го посети дневниот центар “Зраци“ и им го врачи новиот тв приемник, подарок од компанијата “ЗЕГИН“.

На средбата Георгиески беше запознат со работата на центарот и потребите за негово успешно функционирање во иднина. Георгиески истакна дека навистина е благородна работата на вработените и родителите на лицата со посебни потреби и искажа подготвеност локалната самоуправа, активно да работи на подобрување на условите и институционално трајно решение за работата на дневниот центар.

Прочитано:  148  пати
Објавено на: 25.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©