Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОЗНАТИ НАЈУБАВО УКРАСЕНИТЕ ДВОРОВИ ВО ОХРИД
Untitled Document

Петта година по ред, општина Охрид избира најубаво украсен двор или балкон по претходно распишан конкурс. Секретарот на општина Охрид, Игор Бежоски, денес, ги врачи признанијата и наградите на трите најубаво украсени дворови.

Првото место му припадна на Марјан Шапкароски, второто место на Ванчо Кркулески, додека третото на Јована Бандилова. Наградниот фонд за прво место изнесуваше 10.000 денари, за второ место 6.000 денари, а за трето 4.000 денари.

 

ПРВА НАГРАДА

 

ВТОРА НАГРАДА

 

ТРЕТА НАГРАДА

Прочитано:  478  пати
Објавено на: 11.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©