Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ НА ОТВОРАЊЕ НА ДРЖАВНИОТ ТУРНИР ВО ШАХ
Untitled Document

Градоначалникот , Јован Стојаноски денеска присуствуваше на отворањето на Државното првенство во шах за основни и средни училишта за 2018година  што се одржа во просториите на  СОСУ „Св. Кирил и  Методиј“ во Охрид.

Во присуство на градоначалникот турнирот за отворен го прогласи советникот во Советoт на општина Охрид, Мишел Силјаноски.

Настанот е во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, со  подршка од Шаховската Федерација на Македонија, Сојузот на училишен спорт на Охрид  и Шаховски Клуб „Ласкер “-Охрид.

Прочитано:  314  пати
Објавено на: 30.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©