Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СО МАНИФЕСТАЦИЈАТА „БЕЛО ЛЕТО“ ОЗНАЧЕН ПОЧЕТОКОТ НА ГЛАВНАТА ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА
Untitled Document

Почетокот на годинашнава главна туристичка сезона, беше означен со манифестацијата „ Бело лето“, која ја организира Локалната самоуправа преку Секторот за туризам и локаленн економски развој.На годинашново „Бело лето“ настапија светски познатиот џез гитарист и композитор Владимир Василески-Четкар со неговиот секстет, со концерт на плажата Лабино и познатиот театар „Славија“ од Белград, Република Србија, кој во предворјето на црквата Света Софија ја одигра претставата „Коштана“ . 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1403  пати
Објавено на: 07.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©