Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОМОЦИЈА НА ЗБОРНИКОТ “ЗА И ОД КИРО ГЛИГОРОВ“
Untitled Document

По повод 25-годишнината од приемот на Македонија во ООН, денес во куќата на Уранија, со почеток во 19:00 часот,  ќе биде промовирана книгата “За и од Киро Клигоров“. Книгата е во издание на Дипломатскиот клуб од Скопје, а во неа се содржани текстови од Глигоров и текстови на странски претставници за првиот македонски претседател.
Книгата ќе ја промовираат академикот Таки Фити и долгогодишниот соработник на Глиговор, Ахил Тунтев.

Прочитано:  322  пати
Објавено на: 27.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©