Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТЕН ПАТЕНИОТ ПРАВЕЦ С.КОСЕЛ-ПРЕНТОВ МОСТ
Untitled Document

Денес екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец„ спроведоа акција за чистење на расфрлан комунален отпад покрај коловозот од магистралниот пат Охрид-Битола, на потегот од с.Косел до месноста Прентов Мост.

Повеќе...

Прочитано:  69  пати
Објавено на: 03.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©