Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЕКИПИ НА ТЕРЕН ГИ РАСЧИСТУВААТ ТРОТОАРИТЕ
Untitled Document

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“, од рано утринава, се на терен и рачно ги расчистуваат тротоарите. Поради голомразицата екипите мораа рачно да интервенираат и  да го отстранат мразот од тротоарите и пешачките патеки.

 

Прочитано:  1489  пати
Објавено на: 18.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©