Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СНЕГОТ СЕ РАСЧИСТУВА И СЕ ИНТЕРВЕНИРА ВО ПОВЕЌЕ НАВРАТИ
Untitled Document

Следејќи ја временската прогноза и најавените снежни врнежи, во текот на вчерашниот ден се одржа координативен состанок на оперативните служби на Ј.П.„Охридски Комуналец„. Се екипираа групите за расчистување на коловозите и сообраќајниците со механизација, за рачно расчистување на пешачките патеки и јавни површини, како и екипите на „Паркови и зеленило„ за интервенирање во парковите и дрворедите.

Повеќе...

Прочитано:  149  пати
Објавено на: 09.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©